Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Targi rolnicze i dożynki, Wyróżnione

XXV JUBILEUSZOWE TARGI ROLNICZE W KALSKU

Autor: Red. dnia 4 czerwca 2018

W dniach 2-3 czerwca 2018 roku w Kalsku w odbyły się XXV Targi Rolnicze AGRO-TARG zorganizowane przez Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Lubuska Izbę Rolniczą reprezentowali podczas oficjalnych uroczystości – prezes Stanisław Myśliwiec oraz członkowie zarządu – Czesław Hładki, Alfred Kałużny i Andrzej Kuziemski. Prezes LIR w swoim wystąpieniu podczas otwarcia Targów odniósł się do obecnej sytuacji w rolnictwie, przede wszystkim o dużych stratach na polach spowodowanych długotrwałym brakiem opadów w województwie lubuskim.

Tegoroczne targi, które odbyły się pod hasłem „Dbajmy o pszczoły” przyjęły nietypową dotychczas dla tej imprezy formę dwudniową. Dziesiątki stoisk oferujących ozdobne rośliny ogrodowe, balkonowe, bogaty asortyment szkółkarski, wystawcy prezentujący swój dorobek hodowlany: króliki, drób ozdobny, gołębie rasowe, a także wielu rękodzielników oraz wytwarzający pyszne produkty regionalne przyciągnęły tłumy odwiedzających. Nie zabrakło również stoiska informacyjno – promocyjnego Lubuskiej Izby Rolniczej.

Wśród tak wielu stoisk każdy znalazł coś dla siebie a bogatą ofertę dopełniały jeszcze liczne dodatkowe atrakcje przygotowane zarówno z myślą o dzieciach – wielki dmuchany zamek czy ogromna trampolina, jak również dla dorosłych – występy artystyczne, pokaz florystyczny oraz rozstrzygnięcie konkursów „Pyszny sernik z lubuskiego”, AGRO-LIGA 2018 i Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, w którym Lubuska Izba Rolnicza była fundatorem jednej z nagród. W tym konkursie do krajowego etapu zakwalifikowali się państwo Ewelina i Jan Cisakowscy z gm. Nowe Miasteczko. Drugie miejsce zajęła pani Elżbieta Tymszan z gm. Deszczno, trzecie miejsce przypadło państwu Marii i Andrzejowi Weryszko z gm. Cybinka.

GALERIA:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.