Główna » Aktualności

ZACHOWAĆ TRADYCJE – BUDOWA TRADYCYJNEGO WIEŃCA DOŻYNKOWEGO

Autor: Red. dnia 12 sierpnia 2014

W dniach od 21 do 25 lipca w siedzibie Lubuskiego Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Zielonej Górze odbyły się warsztaty dla kobiet z terenów wiejskich pt. „Zachować Tradycje – Budowa Tradycyjnego Wieńca Dożynkowego”. Moderatorem warsztatów była przewodnicząca KGW mgr Krystyna Stachów.
Pracom twórczym towarzyszyła promocja i degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z województwa lubuskiego.
Celem przygotowanych warsztatów było zapoznanie się z tradycyjnymi technikami konstruowania wieńca dożynkowego. Warsztaty praktyczne poprzedziły wykłady z historii tradycji wieńca dożynkowego przedstawione przez mgr Irenę Lew z Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze oraz wykład z dziedziny florystyki w zakresie układania kwiatów jako element w budowie wieńca dożynkowego zaprezentowany przez mgr Barbarę Mikołajczak. Zebrane kobiety podzieliły się własnymi doświadczeniami z wyplatania wieńców, a następnie czynnie brały udział w praktycznych zajęciach budowy wieńca. Efektem pięciodniowego spotkania, poza wymianą doświadczeń, zawarciem nowych znajomości, było zdobycie wiedzy oraz umiejętności konstruktywnego budowania tradycyjnego wieńca. Na zakończenie podsumowano warsztaty oraz wręczono wszystkim uczestniczkom dyplomy.

frka

Galeria:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.