Główna » Aktualności

ZAKOŃCZYŁ SIĘ II TURNUS KOLONII LUBUSKICH DZIECI

Autor: Red. dnia 5 września 2011

Ostatnie dni wakacji dzieci rolników spędziły na letniej kolonii organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych, a dofinansowanej z  Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Kolonia letnia  odbyła się  w terminie 17 – 30 sierpnia 2011 r. w Międzywodziu. W miejscowości  położonej w pięknej okolicy nad Bałtykiem. W ośrodku wczasowym położonym niedaleko czystej i szerokiej plaży przy sosnowym lesie.

Na ten turnus z Lubuskiej Izby Rolniczej pojechało szesnaścioro dzieci. Wraz z lubuskimi pociechami wypoczywały  dzieci z województwa śląskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i  kujawsko-pomorskiego.

Program kolonii obejmował cztery wycieczki autokarowe: pierwsza z nich obyła się do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie dzieci zwiedzały m.in. zagrodę żubrów. Następnie pojechały do Międzyzdrojów, gdzie podziwiały piękne molo i spacerowały Aleją Gwiazd. Druga wycieczka  to wspaniały rejs statkiem VIKTORIA I z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego po Zatoce Kamieńskiej. Kolejną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie ruin kościoła Św. Mikołaja w Trzęsaczu  i muzeum na 15 południku, a następnie Niechorza, gdzie zwiedzały muzeum rybołówstwa i zobaczyły jedną z latarni morskich. Najciekawszą wycieczką była całodniowa wycieczka do Kołobrzegu. W Zieleniewie koloniści odwiedzili miasteczko „Dziki Zachód”. Czekało tam na nich wiele atrakcji takich jak:  jazda  konna, strzelanie z luku, przejazd karuzelą indiańską, najlepiej jednak bawili się chodząc na nartach indiańskich. Obejrzeli pokazy kaskaderskie i uczyli się meksykańskiego tańca.  Ale to nie koniec atrakcji, następnie pojechali do Aquaparku „MILENIUM”. Na koniec wycieczki uczestnicy koloni mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie pod latarnią morską w Kołobrzegu.

Przez cały turnus dzieci miały zorganizowane liczne gry i  zabawy. Były to m.in. chrzciny kolonijne, randka w ciemno, wybory miss i mister  kolonii, parada oszustów, rzeźby z piasku, moja kartka z wakacji, ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewami oraz dyskoteki.

Lubuska Izba Rolniczaw porozumieniu z Wolińską Placówką Terenową Kasy Rolniczego  Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała dla kolonistów prelekcje  jak bezpiecznie spędzać czas i jak bezpiecznie pomagać rodzicom w gospodarstwie  rolnym.

Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy na tak wspaniałym wypoczynku.

I.S.

GALERIA:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.