Główna » Aktualności, Projekty i szkolenia, Wyróżnione

ZAKOŃCZYLIŚMY CYKL SZKOLEŃ DLA ROLNIKÓW Z ZASAD UBOJU NA UŻYTEK WŁASNY

Autor: Red. dnia 13 lutego 2019

„Rolnictwo Lubuskie” Sp. z o.o. wspólnie z Lubuską Izbą Rolniczą, w porozumieniu z Lubuskim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii zakończyło cykl szkoleń z „Zasad przeprowadzania uboju zwierząt wykorzystywanych do produkcji mięsa na użytek własny”.

Szkolenie skierowane było do osób ubiegających się o zdobycie bądź poszerzenie kwalifikacji uprawniających do uboju zwierząt w gospodarstwie na użytek własny i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Szkolenia odbyły się w pięciu miejscowościach: Gliśnie, Kalsku, Żaganiu, Słubicach i Sławie. Łącznie zostało przeszkolonych blisko 220 osób.

Każdy z uczestników otrzyma stosowne zaświadczenie o możliwości uboju w gospodarstwie w odniesieniu do gatunków zwierząt, których ubój poza rzeźnią jest dozwolony tj. świń, bydła do 6 m-ca życia, owiec, kóz, zajęczaków, drobiu i nutrii.

Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w szkoleniu zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej lub do kontaktowania się Biurem LIR.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Sławy Cezaremu Sadrakuli, Staroście Słubickiemu Leszkowi Bajonowi, Staroście Żagańskiemu Henrykowi Janowiczowi, Dyrektorowi Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Jerzemu Bielawskiemu, Dyrektorowi Oddziału Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubniewicach Romanowi Fraszczykowi, za udostępnienie sal konferencyjnych i życzliwość okazaną przy organizacji szkoleń.

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.