Główna » Aktualności

ZAPRASZAMY NA XXIV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL GRUP ŚPIEWACZYCH „ZIEMIA I PIEŚŃ”

Autor: Red. dnia 28 czerwca 2016

Zapraszamy na 24 Ogólnopolski Festiwal Grup śpiewaczych „Ziemia i Pieśń”, który odbędzie się 1-3 lipca 2016r. w parku Szprotawskiego Domu Kultury. W tegorocznej edycji podczas trzech koncertów przeglądowych wystąpią 42 zespoły, to jest prawie 600 osób. Jak co roku będą warsztaty i prezentacje rękodzielników, każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w działaniach twórczych.

Nie zabraknie stoisk z wyrobami rękodzielniczymi i z jadłem regionalnymlipca rozstrzygniemy konkurs na jadło regionalne.

 Wieczorem 1 i 2 lipca ok. godz. 21 .00 ,na festiwalowej scenie wystąpią gwiazdy.

1 lipca Nadija – nasz szprotawski zespół grający w rytmach ska, folk, rege , rock i podbijający serca fanów w całej Polsce oraz poza granicami naszego kraju; Kanada , Niemcy.

 

2 lipca wystąpi Taraka – poznański zespół , który w tym roku  brał udział  w polskich preselekcjach na Eurowizję ( z utworem „In the Rain”)Taraka to słowiańska muzyka w połączeniu z elementami żydowskimi icygańskimi. Zespół jest znany z piosenki „Yabi Dabi”, która była propozycją do konkursu Premier na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2015 roku. Debiutancką płytą zespołu była „Biała Wódka”. W marcu 2014 roku wydali płytę pt. „Podaj Rękę Ukrainie”, którego tytułowa piosenka stała się hymnem ukraińskiego Majdanu, a dochód z tej płyty jest przekazywany na rzecz rodzin ofiar Majdanu. Taraka koncertuje w Polsce i na Ukrainie. 3 lipca , to dzień , w którym zespoły uczestniczą we Maszach Świętych na terenie dekanatu, by później przejść korowodem festiwalowym na koncert galowy, podczas którego wystąpią nagrodzone zespoły.

 Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kultury ludowej, folkloru i dobrej zabawy.

Regulamin oraz więcej informacji na stronie www.szdk.pl i profilu fb.

źródło:www.szdk.pl

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.