Główna » Aktualności, Stanowiska i komunikaty, Wyróżnione

ZASOBY ŚRODOWISKA NATURALNEGO W ROZWOJU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH

Autor: Red. dnia 13 czerwca 2018

loga pasek 2

W dniach 19-20 czerwca Lubuska Izba Rolnicza wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich organizuje dwu dniowe warsztaty pn. „Zasoby środowiska naturalnego w rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców obszarów wiejskich”. Projekt ma na celu aktywizację mieszkańców obszarów wiejskich i upowszechnianie wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie i w produkcji żywności oraz popularyzowanie wiedzy w zakresie optymalizacji wykorzystywania przez mieszkańców obszarów wiejskich zasobów środowiska naturalnego.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać zawiłości procesu warzenia sera, wypieku chleba czy komponowania kosmetyków na bazie ziół, przy zapewnieniu im materiałów warsztatowych i odpowiedniego wyposażenia a zdobytą wiedzę wykorzystać do rozwoju własnej przedsiębiorczości.

Podczas trwania warsztatów przewidziany jest również wykład nt. różnych form prawnych grup producentów rolnych jak spółdzielnie, spółki czy stowarzyszenia.

Operacja jest realizowana w wyniku konkursu dla Partnerów KSOW, na wybór operacji realizowanych w 2018 roku, w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2018-2019.

Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 68-324-62-62 – Aneta Jędrzejko

loga pasek 2

 

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.