Główna » Aktualności, Imprezy rolnicze, Wyróżnione

ZIELONE OGRODY NAD ODRĄ

Autor: Red. dnia 8 maja 2017

 

„Zielone ogrody nad Odrą” – pod tą nazwą w Nowej Soli już po raz kolejny zorganizowany został kiermasz wystawców roślin ogrodowych, na którym nie zabrakło również stoiska promocyjno-informacyjnego Lubuskiej Izby Rolniczej, gdzie można było m.in. zaopatrzyć się w prasę branżową. W imprezie uczestniczył także prezes LIR Stanisław Myśliwiec.

Tego roku to 6 i 7 maja, na placu plenerowym przy Alei Wolności zrobiło się bajecznie kolorowo, no i oczywiście zielono, a to za sprawą licznie przybyłych tu, już po raz trzeci, wystawców. Zakupić można było cieszące oko niewielkich rozmiarów kwiaty balkonowe czy wieloletnie byliny ogrodowe, a także liczne odmiany krzewów i drzew zarówno tych owocowych jak i typowo ozdobnych.

W gronie odwiedzających kiermasz byli tacy, którzy stale upiększają swój ogród, a także ci, którzy dopiero zamierzają go założyć. Zarówno jedni jak i drudzy mogli liczyć na wsparcie merytoryczne pracowników Lubuskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, którzy na liczne pytania udzielali szczegółowych porad.

Wśród wielu producentów występujących z bogatą ofertą drzew, krzewów, kwiatów i cebul znaleźli się także rękodzielnicy ze swoimi pięknymi i czasochłonnymi pracami oraz oferujący smakowite produkty regionalne. Natomiast odwiedzającym umilały czas występy miejscowych zespołów i grup śpiewaczych, m.in. „Stypułowianie”, „Chabry”,”Attic Noises”, „Starzy Przyjaciele”.

Wg pytanych, odwiedzających imprezę, zabrakło jedynie wystawców oferujących drobny sprzęt ogrodniczy, oraz środki do pielęgnacji roślin, ale ponieważ liczba wystawców z roku na rok wzrasta, można oczekiwać, iż kolejnej wiosny, handlujący takim właśnie asortymentem, również się pojawią.

A. Jędrzejko

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.