Główna » Aktualności

FINAŁ KONKURSU „NAJPIĘKNIEJSZA WIEŚ LUBUSKA 2013”

Autor: Red. dnia 30 września 2013

26 września w Urzędzie Marszałkowskim podczas uroczystej gali został rozstrzygnięty konkurs „Najpiękniejsza wieś lubuska”, który był organizowany przez Sekretariat Regionalny KSOW, Lubuskie Stowarzyszenie Sołtysów, Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku oraz Lubuską Izbę Rolniczą.

To już czwarta edycja konkursu, który odbywa się od 2010 r. Celem jest znalezienie miejscowości, które w naszym województwie wyróżniają się na tle innych. Do konkursu zgłosiło się 21 miejscowości, wśród których na podstawie opisów zostało wybranych do wizytacji 10 wsi. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie wsie, które wzięły udział w konkursie miały czym się pochwalić. Komisja oceniająca kierowała się następującymi kryteriami: estetyka wsi, ochrona środowiska, inwestycje w rozwój wsi, ochrona i kultywowanie dziedzictwa kulturowego wsi oraz formy aktywizacji i zaangażowania mieszkańców.

Najpiękniejszą wsią 2013 roku okazała się wieś Lubno leżąca w gminie Lubiszyn. Laureaci otrzymali nagrodę finansową oraz dwie tablice pamiątkowe, które mogą umieścić na wjeździe i wyjeździe z miejscowości, aby wszyscy przejezdni wiedzieli, że to właśnie ta wieś jest najpiękniejsza w województwie lubuskim.

Wyniki Konkursu:

1 miejsce – wieś Lubno, gmina Lubiszyn

2 miejsce – wieś Biedrzychowice, gmina Żary

3 miejsce – wieś Przytok, gmina Zabór

Wyróżnienia:

– wieś Wężyska, gmina Krosno Odrzańskie

– wieś Zatonie, gmina Zielona Góra

Opisy startujących wsi oraz relacja z objazdu do przeczytania tutaj>>

GALERIA:

Digg this!Stumble this!Dodaj do Techorati!Share on Facebook!Seed Newsvine!Reddit!
  Copyright ©2024 Lubuska Izba Rolnicza, wszystkie prawa zastrzeżone.